Szlakiem Chorwackich Parków Narodowych             wycieczka 9 dniowa

ZAKWATEROWANIE: W hotelu**/*** w okolicach Parku Narodowego Plitwickie Jeziora (1 nocleg), w hotelu**/*** w Dubrowniku (1 nocleg), w hotelu ** w okolicach Zadaru (4 noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienkami) - Sv. Filip i Jakov - w północnej Dalmacji (środkowy Adriatyk).
PROGRAM:
I DZIEŃ:
Wyjazd w godzinach wieczornych (ok. godz.20), nocny przejazd do Chorwacji.
II DZIEŃ: Dojazd do hotelu w okolicach Parku Narodowego Plitwickie Jeziora, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
III DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Parku Narodowego Plitwickie Jeziora (ok.15€) - zaliczanego do najpiękniejszych osobliwości przyrodniczych w Europie, którego ozdobą jest naturalne piękno szeregu jezior, wodospadów i strumieni, gdzie na odwiedzających czeka wiele ścieżek spacerowych oraz drewnianych mostków, wzniesionych tuż nad spokojna taflą wody; przejazd do Dubrownika, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
IV DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie z przewodnikiem Dubrownika - „perły Adriatyku” - z jego zabytkowym centrum miasta, o wyjątkowej politycznej i kulturalnej historii, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO; przejazd do hotelu w okoliach Zadaru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
V DZIEŃ: Śniadanie, czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie, obiadokolacja, nocleg.
VI DZIEŃ: Śniadanie, wycieczka do Trogiru - najlepiej zachowanego roma
ńsko - gotyckiego miasta w Europie Środkowej, z licznymi przykładami budowli i pałaców z okresu romańskiego, gotyckiego, renesansowego i barokowego, wpisanego na listę UNESCO oraz Splitu - jednego z pierwszych ośrodków urbanistycznych wybudowanych na tym terenie w starożytnych czasach rzymskich, czego przykładem jest Pałac rzymskiego cesarza  Dioklecjana, wpisany na listę UNESCO; zwiedzanie wspomnianych miast z przewodnikiem, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
VII DZIEŃ: Śniadanie, wycieczka do Parku Narodowego Wodospady Rzeki Krka (ok.11€) - jednej z najpiękniejszych rzek przecinających górskie pasmo Dinaridów z wodospadami Skradinski buk i Roski slap, między którymi na wysepce na mniejszym jeziorze znajduje się zakon Franciszkanów i muzeum etnograficzne oraz zwiedzanie z przewodnikiem miasta Sibenik - z jego zabytkową starówką wpisaną na listę UNESCO oraz wspaniałą katedrą św. Jakuba będącą pomnikiem europejskiej architektury sakralnej; powrót do hotelu, obiadokolacja, 2h wieczorny spacer z przewodnikiem po Zadarze - mieście, gdzie można zobaczyć rzymskie elementy budownicze „cardo” i „decumanus”, forum rzymskie, najpiękniejsze przykłady stylu roma
ńskiego w Chorwacji, miejskie mury obronne, morskie organy, najstarszy dalmatyński gotycki kościół św. Franciszka; powrót do hotelu, nocleg.
VIII DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Polski
IX DZIEŃ: Powrót do Łodzi ok. godz.10


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
6 noclegów w hotelu, wyżywienie (6 śniada
ń i 6 obiadokolacji), ubezpieczenie grupy NNW i KL zagranica, opieka pilota, opieka miejscowego przewodnika w Dubrowniku, Trogirze, Splicie, Sibeniku i Zadarze, transport autokarem klasy LUX, bilety wstępu, program.

CENA IMPREZY po skontaktowaniu się z biurem.