Bursztynowy Trakt                                                           wycieczka 6 dniowa

Ryga - Tallin - Sankt Petersburg - Nowogród Wielki - Psków.
ZAKWATEROWANIE:
Hotele **/*** - 5 noclegów: Tallin (1), Petersburg (3), Nowogród (1). Pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami i wc. W pokojach tv, telefon. Do dyspozycji gości restauracja. Wyżywienie: śniadania typu bufet i obiadokolacje serwowane. Kategoria lokalna: Tallin, Petersburg, Nowogród***.
PROGRAM:
Dzie
ń 1 niedziela
Wyjazd z Łodzi o północy. Około południa przyjazd do Rygi (stolicy Łotwy) - zwiedzanie starówki z gotyckim kościołem św. Piotra, ratuszem (siedziba władz miejskich), Domem Bractwa Czarnogłowych (znanym jedynie w krajach bałtyckich elitarnym stowarzyszeniem nieżonatych kupców), Małą i Wielką Gildią kupiecką, murami miejskimi z basztą Prochową i bramą Szwedzką, kościołem św. Jakuba, parlamentem, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzej Bracia, zamkiem (siedziba prezydenta kraju) i katedrą lutera
ńską (największą w krajach bałtyckich). Czas wolny. Wyjazd do Estonii. Wieczorem przyjazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzie
ń 2 poniedziałek
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tallina (stolicy Estonii) - spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi (basztą Długi Herman), zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, katedrą lutera
ńską Toomikirik, wzgórzem Toompea (z imponującą panoramą starówki) oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką. Czas wolny. Około południa wyjazd do Rosji. Wieczorem przyjazd do Sankt Petersburga. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzie
ń 3 wtorek
Śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga (najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium) - krążownika Aurora (symbol rewolucji), twierdzy Pietropawłowskiej # (kolebki miasta z soborem św. Piotra i Pawła kryjącym grobowce carów), pałacu Marmurowego (mieszkał tu i zmarł król Stanisław August Poniatowski - z zewnątrz). Czas wolny.  Po południu zwiedzanie pałacu Zimowego # (mieszczącego Ermitaż - jedno z najbogatszych na świecie muzeum ze zbiorami dzieł sztuki światowej), gmachów Admiralicji (niegdyś siedziby sztabu generalnego - z zewnątrz), placu Dekabrystów z posągiem Piotra Wielkiego zwanym Miedziany Jeździec, soboru św. Izaaka (największej świątyni w mieście - z zewnątrz), soboru Kaza
ńskiego (wzorowanego na bazylice św. Piotra) i cerkwi Zbawiciela na Krwi (wybudowanej w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II - z zewnątrz). Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i powrót do hotelu.
Dzie
ń 4 środa
Śniadanie. Wyjazd do Peterhofu # (dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego) - zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego z największym na świecie zespołem fontann i najwspanialszą wśród nich Wielką Kaskadą oraz cerkwi św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu powrót do Petersburga. Zwiedzanie soboru św. Mikołaja, Teatru Maryjskiego (występuje tu jedna z najsłynniejszych na świecie grup baletowych), pałacu Jusupowów # (jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodów przedrewolucyjnej Rosji - miejsce zamordowania Rasputina). Następnie rejs statkiem wycieczkowym po kanałach i Newie. Wieczorem obiadokolacja i powrót do hotelu.
Dzie
ń 5 czwartek
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga - soboru Smolnego (niegdyś klasztor, podczas rewolucji siedziba Lenina, a obecnie siedziba władz miejskich - z zewnątrz) i Ławry Aleksandra Newskiego # (zespołu klasztornego z soborem św. Trójcy). Dalej wyjazd do Carskiego Sioła # (dawnej rezydencji carycy Katarzyny) - zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego (z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty). Wieczorem przyjazd do Nowogrodu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzie
ń 6 piątek
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nowogrodu Wielkiego (miasta - kolebki pa
ństwowości rosyjskiej) - Kremla z soborem św. Zofii (najstarszym zabytkiem w Rosji wyposażonym w oryginalne drzwi z katedry płockiej) oraz pomnikiem Tysiąclecia Rusi przedstawiającym najważniejsze dla Rosjan symbole historyczne. Przed południem wyjazd do Pskowa - zwiedzanie Soboru św. Trójcy z największym na świecie ikonostasem. Czas wolny. Wieczorem przekroczenie granicy rosyjsko-łotewskiej. Przejazd przez Łotwę i Litwę - w drodze obiadokolacja w formie suchego prowiantu. Powrót do Łodzi w godzinach porannych następnego dnia.
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, dvd, barek), zakwaterowanie w hotelach (5 noclegów), 5 śniada
ń (wszystkie typu bufet), 5 obiadokolacji, program turystyczny, opiekę pilota i miejscowych przewodników, ubezpieczenie.
ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE: koszty wizy rosyjskiej oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i rejs statkiem - koszt około 150 PLN i 80EUR.

CENA IMPREZY po skontaktowaniu się z biurem